Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Štefanová

Stefanovawww.stefanova.sk

Obec Štefanová leží v Trnavskej pahorkatine, v predpolí Malých Karpát. Jej geografickú polohu určujú súradnice 48° 23´ s. z. š. a 17° 23´v. z. d. Administratívne je okrajovou obcou obnoveného Pezinského okresu. Bezprostredné zázemie obce tvorí jej pôvodný chotár hraničiaci s Lindavským lesom, budmerickým, borovským, dolanským a častianskym chotárom. Rozprestiera sa na 672 ha.

Štefanová leží približne v strede cestnej spojnice Budmerice – Doľany. Týmito obcami prebiehajú aj priame spoje medzi najbližšími, v minulosti trhovými mesta Modrou a Trnavou. Štefanovčania v minulosti využívali najbližšiu železničnú stanicu v Báhoni (8 km). V súčasnosti je autobusové spojenie nasmerované na vzdialenejšiu stanicu v Cíferi (10 km). Priame cestné spojenie má Štefanová so susednými Budmericami (3 km), Doľanmi (3,5 km) a Častou (3 km).

Prekonali sme boje, bitky, dve vojny, prežili sme choleru aj mor, ocitli sme sa v politických, ekonomických, hospodárskych, spoločenských, sociálnych problémoch, no aj napriek tomu sme stále tu. K 30. 05. 2019 má obec Štefanová 359 obyvateľov. Nažívame si v pokoji, so svojimi starosťami aj radosťami, v krásnej prírode, s milými ľuďmi.